A betegségekről másképp
A betegségekről másképp

A betegségekről másképp

Gondolataink határozzák meg betegségeinket?

Családfakutatók között örökös szabályként kering a következő mondat: múltunk határozza meg a jövőnket.
Én is családfakutatóként kutattam a múltamat évtizedekig, így elfogadni tudtam ezt a megfogalmazást. De mára kibővült ez a gondolatsor.
Tudniillik Szántai-Kis Józseftől érkezett egy levél gondolatébresztőnek.
Közzéteszem, mert fontosnak gondolom.
„Ma olyan vagyok, ahogyan tegnap gondolkodtam, s holnap olyan leszek, ahogy ma gondolkodom.” – Kurt Tepperwein. Ebből azonban mi vonatkozhat a betegségeinkre? Az, hogy a gondolataink határozzák meg a betegségeinket!
Hihető? Erre a választ Pataky Árpád könyvéből hozza Jóska.
Megdöbbentő amit olvashatunk. Leközlöm a könyvből szó szerint:

A testi betegségek lelki-szellemi okairól

DR. PATAKY ÁRPÁDtól

Általában

,,A hivatalos orvostudomány sokat tud az emberi test működéséről, és ha az meghibásodik, képes megjavítani. A baj csak az, hogy módszerei sokszor nem az okokat, hanem csupán a tüneteket szüntetik meg. Mintha emiatt hozták volna az utolsó évek változásai, hogy a gyógyítással foglalkozó szakemberek figyelme mindinkább az egész emberre – nem csak annak működésére – terelődött. Egyre többen hangoztatják, hogy a lelki tényezőknek döntő szerepe van az egyén sorsának, egészségének alakításában.”
Ez az ajánlási szöveg olvasható egy 1992-es kiadású „Mit árul el a betegséged” című könyv hátlapján. A könyv egyik belső oldalán pedig „Foglaljuk össze” címszó alatt ez áll:
„Minden ember egyedi. Nézzünk szembe a valósággal: minden egyes ember egy óriási világegyetem felett uralkodik, tulajdon testének világegyeteme felett. Az emberi test mintegy 100 billió sejtből épül fel, minden sejt számtalan atomból álló, önálló galaxis; minden egyes atom egy naprendszerhez hasonlatos, benne egy központi nappal (az atommag), és a körülötte keringő bolygókkal, azaz a protonnal, elektronnal és neutronnal. E hatalmas birodalomban egyetlen gondolkodó lény létezik, vagyis Ön:

Gondolatának legkisebb rezdülése rögtön eljut minden egyes sejthez,

s ily módon határoz a test egészségéről vagy betegségéről. Gondoskodjék róla, hogy bölcs uralkodóként kormányozza testének óriási birodalmát! Hiszen ön alakítja a sorsát; önnek kell elviselnie, és csakis ön változtathatja meg. A test önmagától nem betegedhet meg, mert csupán az emberi tudat /a szellem/ kivetülési közege. Hasonló a vetítővászonhoz, mely magától nem tud képeket létrehozni. A gondolatok képezik a filmek anyagát, s a tudat /a szellem/ dönti el, hogy éppen melyik film peregjen le. Semmi értelme tehát réseket hasítana vetítővászonba, ha valakinek nem tetszik a film (operációk), vagy éppenséggel újra meg újra üresre törölni a felületet (tüneti kezelés). Ha az ember valódi „öntudattal” él, teste nem betegedhet meg, mert tudatában csupa egészséges, tökéletes kép jön létre. A betegség útján a szervezet azt jelzi, hogy „nem az vagy, akinek valójában lenned kellene”, és elsősorban az önmagad, a valódi éned iránti szeretet hiányzik belőled.

A betegség barátunkká és hűséges segítőtársunkká válhat,

mert segít visszatalálni önmagunkhoz, hogy igazi énünk tudatában éljünk. Mindezek alapján az lenne a legszörnyűbb, ha soha többé nem betegednénk meg, hiszen éppen a betegség világosít fel bennünket arról, hogy letértünk a helyes útról; s azt is megmondja, hogy milyen mértékben. Hiányában nem nyílna módunk korrekcióra. Hálásnak kell lennünk tehát testünk eme küldetésének, s élnünk kell a lehetőséggel, hogy mihamarább visszatérjünk a helyes útra, s fokozatosan azzá váljunk, amik voltunk egykor:
Kifejlett öntudattá /tiszta szellemmé/. Ilyen gondolati beállítottsággal képes lesz megerősíteni „szellemi-lelki immunrendszerét”, s éppen ebben rejlik a töretlen egészség titka.
Hiszen ma olyan vagyok, ahogyan tegnap gondolkodtam, s holnap olyan leszek, ahogy ma gondolkodom. Amire tehát szükségünk van, az a fegyelmezett gondolkodás révén elért szellemi megújulás. Ez viszont a legnagyobb gyógyító erő, a szeretet gyakorlása által érhető el. Kezdjünk el tehát szeretni!”

Először nem hittem szememnek.

Újraolvastam a sorokat, kerestem a szerző nevét: Kurt Tepperwein, 20 éve természetgyógyász, az így szerzett igazságát adta közre a Bibliát idézve: „Vizsgáljatok meg mindent, a jót tartsátok meg!” És ekkor megnyugodtam. Eltelt a szellemtani kijelentések kezdete óta az a 100 esztendő, ami szükséges volt a kőkemény materialista gondolkodás megpuhulásához. Így talán nagyobb megértést remélve foghatunk hozzá e témában saját szellemtani ismereteink közreadásához.” – fűzi hozzá Pataky.

Download this article as an e-book

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Follow by Email
Facebook20
fb-share-icon