LEVELET KAPTUNK! – Szegedről
LEVELET KAPTUNK! – Szegedről

LEVELET KAPTUNK! – Szegedről

SZELLEM: -VILÁGOSSÁG, aminek az alaptörvénye a Szeret, és az önzetlenül Szolgál, Segít.

Szántai Jóska Szegedről jelentkezett.
Magyarázatot készül adni a magyar nyelv különleges SZÓ-TAG kapcsolati rendszerére egy elkötelezett evangéliumi spiritiszta gondolkodása szerint.

Lélek a TENGER
Test a FÖLD

A következőkben leírtakat nem tudom, hanem szellemi tanítások alapján így értem.
Amit látunk, amiről képesek vagyunk képet alkotni, azt értjük.

Spiritizmus alapjain lehet világosodni.

„Spiritiszta röviden az, aki hisz Istenben, a halhatatlanságban, Jézus isteni missziójában, a halál utáni tovább élésben és abban, hogy a szellemvilágot az emberekkel bensőséges, együttműködő kapcsolat fűzi össze, amely közöttük lehetővé teszi a kommunikációt, (az érthető kapcsolatot).
A spiritizmus tehát szükségképp felöleli: a legmagasabb hitet, a legátfogóbb szeretetet, a legtisztább morált, a legteljesebb értelmet, minden erkölcsi és testi fogyatékosság gyógyítását, a világmindenséget kormányzó törvények megismerését, az ateizmus, a materializmus, a babona, a kísértetektől való félelem megsemmisítését. Az így értelmezett spiritizmus a leghatalmasabb támaszunk.”

Felhasznált irodalom: Pataky Árpád: Bevezetés a spiritológiába – I. kötet.

Vallási vezetők, teológusok tagadják,

spiritiszták közül többen látják annak alapját, hogy Károli Gáspár szellemi segítséggel, médiumi képességekkel írta le a magyarul tudóknak a Bibliát, érthetően. Az a világosságunk, amit megértünk belőle. (A Károli Bibliát azóta is folyamatosan javítgatják, amivel rontják a szimbolikus értelmét.)
Megjegyzem: A János evangéliuma, szellemi tanítás.
Szellemi tanítás, nekünk bukott szellemeknek, a sötétségbe jött világosság által.

Jn 8,12

Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága.

Jn 12,36

Míg a világosságotok megvan, higyjetek a világosságban, hogy a világosság fiai legyetek. Ezeket mondá Jézus, és elmenvén, elrejtőzködék előlük.

Jn 12,46

Én világosságul jöttem e világra, hogy senki ne maradjon a sötétségben, a ki én bennem hisz.

Az abszolút világosság teremt relatív világosságot. Az abszolút SZELLEM teremt önmagához képest relatív szellemeket. Tisztákat, de nem tökéleteseket, akik a tökéletesedésükhöz kapnak képességül végtelen szeretetet, értelmet, intelligenciát, fejlődő képességet, teremtő képességet, gazdagságot, egészséget, szabad akaratot. Ezek közül csupán a szabad akarat a teremtett szellemé, a többivel szolgálva szabadon élhet. Amennyiben szabad akaratánál fogva visszaél velük, önös célokra használja, korlátozódik a szabadsága, azonban a szabad akarata megmarad korlátozás nélkül a változtatásra, visszatérni a szolgálatra.
A magyarul tudók érthetik a következőket: (a magyar beszélt nyelvbe, bele lehet magyarázni olyat, amit tudomásom szerint egyetlen másik nyelvbe sem. Lehet, hogy oka van.) Gyerekkoromban, ha nem vettem figyelembe, amit a Nagyszüleim mondtak, nem azt kérdezték, tudok-e magyarul, hanem, hogy „hát nem értesz magyarul?”
A szellemit érteni kell, hogy a szellemit kiértsük, „bele lehessen magyarázni” a magyar beszédbe.

Az ABSZOLÚT világosság; a TEN, alap tulajdonsága a SZER.

Az Abszolúthoz hasonlatossá vált, de hozzá képest mégis mindig RELATÍV világosság az IS, a TEN -hez csupán hasonlatos, amit úgy mondunk, hogy ő is olyan mint, vagyis, Is -Ten. (Ami is, az mind relatív, olyan mint). Alap tulajdonságuk a SZERET. Az Általuk kisugárzott tápláló erő a SZER –ETET. (nem étel, hanem táplálék)
Ez lehet magyarázat és nem magyarázkodás a mindenek feletti Abszolút EGY –re, ami pedig IS, az hozzá képest relatív, hozzá tökéletesen hasonlatos. Az Abszolúthoz képest a teremtett mindig relatív marad, hasonlóságban megközelítheti, de mindig csupán hozzá hasonlatos lehet.
TEN az egy! Azután a Bibliában olvashatjuk az Isten, Atyaisten, Úristen, Istenfia, Mi Istenünk szavakat? Magyarul el lehet mondani, mi az Egy! Ezt lehet, és csak érteni lehet.
Alap tulajdonsága a világosságnak, az értelem. Amit értünk, az világos.
Más az értelem, az ismeret, és a tudás.
Az értelem az egyedüli világosság, az alázat. Valóság, a „delelő” nap. (vagyok, aki vagyok)
Az ismeret: a megismerés, felismerés. A megvilágosodás a hajnal pirkadata, a kiderül, a világosságból áradó fényben látni. A teljesség, a mindenség. (Más a világosság, mint a fény)
A tudás a felfuvalkodottság, a „jobban tudom”, a büszkeség. Igazság. Ig, az valameddig és annál nem tovább, mert sötétség. A tudás a bukás, a szellembukás oka.
Valóság, teljesség, igazság
Értsük meg:
A bűn: Istentől való szellemi elfordulás, ennek következménye az eltérés, ezáltal Ő ugyan velünk van, de mi nem Vele, hanem ellene.
Jézus mondja: „a ki nincs velem, az ellenem van, aki nincs ellenetek, az veletek van”

Mt 12,30

A ki velem nincsen, ellenem van; és a ki velem nem gyűjt, tékozol.

Lk 11,23

A ki velem nincs, ellenem van; és a ki velem nem takar, tékozol.

Szellem –Lélek –Test

Szellem az elsődleges, a sűrű testi világ csupán következmény.
A Szellem a tekintély elv helyett, a szolgálat tekintélye.
Értsük meg: a szellem az értés, a megértés. Az igazi lényeg mindig egy mondatban megfogalmazható kell, hogy legyen a végén. Talán ez pedig annyi, hogy szabad szellemeknek teremtve, saját elveink szerint az utunkat járva, felfoghatatlanul mélyre kerültünk az általunk létrehozott sűrű anyagban, de azok segítségével, akik a szellemiekhez hűek maradtak, van vissza út.

A valóságot csupán érthetjük, a teljességet láthatjuk, és egyébként igaza van mindenkinek aszerint, ahogyan látni képes!

Tisztán látni a delelő napnál lehet.

A bűn megtörtént a szellemiben, nem csak az őseink által, hanem általunk is az ős időkben, mert ott voltunk. Más a bűn, és a bűnös. Különösen más a bűn, és más a vétek!
Egy a bűn, a szellem elfordulása Istentől, minden aszerint történik, hogy visszafordulunk vagy sem!

A bűn megszűnik a hitünk általi visszafordulással! Ettől azért még van feladat a múltban megtörténtekkel.

Jóska

Download this article as an e-book

Follow by Email
Facebook20
fb-share-icon