ÉSAIÁS KÖNYVE – 55:6 (352)
„Keressétek az Urat, mert megtalálható, hívjátok Őt, mert közel van.”
Óh, Uram, keresni akarunk Téged, mielőtt bűnbe esnénk, mielőtt a gonoszság elválasztana Tőled. Semmi más, mint csak a bűn távolíthat el minket Tőled, azért kerülni akarjuk azt, és Téged hívni segítségül, mert Te közel vagy. Mily fölemelő gondolat, óh Istenem, hogy megtalálhatunk Téged, ha keresünk és Hozzád fohászkodunk. Nem szűnünk meg tehát Hozzád imádkozni, mert Te biztosan meghallgatsz minket és megmutatod az utat, amelyen Téged megtalálhatunk, és akkor bensőleg egyesülünk Veled, hogy semmiféle hatalom nem lesz képes többé mindkét elválasztani Tőled. Igen, akkor le lesz győzve a bűn és annak nyomorúsága, mert a Te békességed lakozik majd bennünk.

Abonyi Tibortól kaptuk a képes idézeteket a Névtelen Szellem nyilatkozataiból. Ezekből válogatunk.
„Az ember szereti az életet és mindent, ami kedvez neki. Szereti az igazságot, a szépet, a jót, a kedveset, a vonzót, de nem szerelmes belé. A szerelem a szeretet felett trónol, mert az ember a szeretetét feláldozza szerelméért. Ezt úgy mondhatnám: a szellem egy pontban összevont szeretete, mely mint a gyűjtőlencsében a nap sugara, éget és megsemmisít, vagy életet ad ott, ahol elfogadóra talál. És azért, mert összevont érzése a szeretetnek, csak egy ponton élheti ki magát teljesen; és itt, ezen a ponton önti ki a lélek legteljesebben a lényének legszebb, legértékesebb eredményét. Az egész természet is ezt fejezi ki a virágzással..”
A Névtelen Szellem közleményei Eszter médium útján I. kötet, IV. rész: Vegyes közlemények. 12. A szerelem szellemi megvilágításban – részlet

A FELOLVASÁS, A KÉPVÁLOGATÁS ÉS ADELMA IMÁINAK TALLÓZÁSA ADI AJÁNDÉKA





























































